Mini mini hamburgerler…

Moda’da bu defa sempatik, tatlı, tontiş pastaneler ya da cafeler yerine bir fast food mekanına girdik. Evet efenim, yanlış okumadınız fast food mekanı ama bir o kadar da lezzetli bir yer burası: Mini Eatery.

Kadıköy sakini bir teyze sayesinde gittim Mini Eatery’e açıkçası daha önce kendisi bahsettiğinde minicik bir hamburgerle doyabildiği için pek bir mahallanıyordum. Ancak o üstten bakışlarımı, “hadi canım abartma” söylemlerimi olduğu gibi geri alıyorum. Çünkü gerçekten de doyulabiliyormuş.

Kendisi Kadıköy’de bir yol ayrımının tam olarak ortasında yer alıyor. Ufak bir mekan, öyle uzun uzadıya oturmaktan rahatsız olunabilecek bir yer. Bu mekanın kötü olmasıyla ilgili değil. Aksine o kadar güzel ki ve lezzetli ki sürekli geleni gideni oluyor. Gidenler olsun ki gelenler de yesin di’ mi?

mini1

Vejeteryan dahil toplam 6 çeşit hamburgeri var. Rahatlıkla istediğinizi deneyin zira hepsi de çok lezzetli bizzat denedim. Üşenmedim vii magazine olarak kilo almaktan korkmadım ve sizler için hepsini ayrıca tattım. Ayrıca bir yan ürün ve içecekle menü oluşturursanız daha mantıklı oluyor. Ev yapımı buzlu çayları pek güzeldi, şu sıcak yaz günlerinde içip ferahlayabilirsiniz. Patates kızartması da elbet güzeldi ancak benim favorim kızarmış soğanlar oldu. Tek kelimeyle şahane!

İlgi ve alaka nasıl diye soranları duyar gibiyim. Çünkü müşterisi çok olan mekanların kaçınılmaz sonu bir noktadan sonra bazı müşterilerin üstünde görünmezlik pelerini varmışçasına onlarla ilgilenmemeleri yönünde oluyor. Ancak burada öyle bir durum söz konusu değil. Aksine bir şey unutulmuşsa kendilerini affettirmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

mini2

Kadıköy’deyseniz canınız da hamburger çektiyse bir uğrayın derim.