Kahvaltı için uçmaya hazır olun: Parachute Cafe

parachute1Gün geçmiyor ki ajans dünyasından birini daha Güney sahillerine göndermeyelim ya da yeni kafesinde, pastanesinde ziyaret etmeyelim. Parachute Cafe de birkaç yıl önce aynı ajansın yollarında anlam veremediğimiz revizeler ve müşteriler için çalıştığım bir arkadaşımın ortak olduğu tatlı bir cafe.
Beşiktaş’ın kahvaltıcılar sokağına inat, Kadıköy’ün en tatlı sokaklarından birini kendine seçen cafe, Kadife Sokak’ın hemen arkasındaki sokakta yer alıyor.

Oldukça küçük bir alana sahip olduğu için şu kahvaltı meselesini uzatmayıp işi brunch ile karıştırmayın ve sakin bir kahvaltı için yola koyulun derim. Sonra ya yer bulamazsanız?
Gittiğiniz zaman sizi pek sevimli sahibesi İpek Topçu Kolay ya da kendi gibi tatlı, ilgili biri karşılıyor. “Ne yiyeceğim?” diye sorarsanız menüde var olan her şeyi yiyebilirsiniz. Çünkü 3 kişi gittiğimiz cafede yemediğimiz pek bir şey kalmadı. Ve her şey çok lezizdi.

parachute6

Masaya gelen ekmeğe kadar her şeyi kendileri yaptığı için ise “Ay organik mi? Reçel nereden gelmiştir ki?” diye düşünmeyin, sorularınızla da boşuna insanları bunaltmayın bence. Tabii tattıktan sonra tarif almak isterseniz orasına karışmayız. = ) Boyoz konusunda pek bir iddialı olduklarını duyduk ama henüz deneyimlemedik. İzmirli arkadaşlar belki sonunda İstanbul’da aradıkları o lezzeti Parachute ile bulurlar… 

_MG_0036
Renkli, tatlı bir cafede hafta sonu tatilinize başlamak istiyorsanız; çekinmeyin gidin, ‘nirvana’ya ulaşıp mutlu olun. İyi ki ajans dünyası yeterince kötü, yoksa böyle tatlı insanlara ve onların ürettiklerine nasıl ulaşacaktık?

Gitmeden önce daha fazla bilgi almak isterseniz şuradan Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

parachute2

Adres bilgisi için de şöyle buyrun: