Herkese Benden Bir Tay

Bundan tam 3 yıl önce kafasındaki yağmur botuyla hayatımıza girdi Vermin Supreme. Böyle başlayınca yazıya, öldü zannedenler olabilir. Ama paniğe gerek yok. Hatta kendisi, 2016 yılı için de adaylığını koymayı ihmal etmemiş. Böyle olunca biz de bu çılgın adamdan bahsetmeden geçmeyelim istedik.

Sene 2012 ve Obama’nın karşısında bir rakip var: Vermin Supreme. Biraz Noel Baba biraz da Gandalf gibi görünüyor; ama farklı olarak başındaki çizmelerle kimsenin aklına gelmeyecek türden vaatlerde bulunuyor.

“Herkes bir böbreğini bağışlasın” diyor, “dişler fırçalanıyor mu kontrol edilecek. Çünkü güçlü bir Amerika için güçlü dişler gerek” diyor. Ayrıca zombileri kullanarak maliyeti düşük ama tabii ki de biraz riskli bir şekilde enerji üretmeyi hedefliyor. Bu vaatler yetmediyse, ABD bütçesinin önemli bir kısmını zamanda yolculuk için yapılacak bir makinenin keşfedilmesine ayıracağına da dair sözler veriyor. Son olarak konuşmasını bitirirken simler atarak uzaklaşıyor.

Pek ciddiye alınacak bir yanı yok gibi gelse de ülkemizde de Ahmet Çatalkaya, Yeni Lemurya isimli bir ülke adına düzenlediği pasaportla yakalanmış hatta mahkemede Türkiye’ye nota bile vermişti. Ahmet Çatalkaya da kafasına çizme geçirip mi geziyordur bilemiyorum ama belki de ona da Vermin Supreme’e verilen özgürlük verilmeli. Belki de hepimizin artık böyle sevimli delilere ya da akıllılara ihtiyacı vardır.

(İllüstrasyon: Dilem Serbest)