Bu LEGO’lar Bir Harika Dostum!

“LEGO’dan yapılan evlere, arabalara karnımız tok. Nerede kaldı işin yaratıcılığı!” diyenlerdenseniz şimdi ağzınız açık kalacak. Hatta bu LEGO’ları gördükten sonra ‘çocukluk bitti’ diye kaldırdığınız LEGO’larınızı arayıp kendinizi minik parçalar arasında kaybolmuş bulacaksınız.

Lego-LampsOdanı LEGO’ların aydınlatsın!

Macaristan’da yaşayan bir LEGO delisi odasını bu  muhteşem lamba ile aydınlatıyor. LEGO çok severim hem bende bir sürü LEGO var ki demesi kolay, çıkar bakalım o LEGO’ları yerlerinden.

 

lego_klavye
Klavyem LEGO’dan

Tasarımcı Jason Allermann tam bir LEGO tutkunu. Önce yapıyor sonra da bozuyor. Ne yaparsa yapsın bozmadan edemiyor ama bu defa yaptığı klavyeyi videoya almayı unutmamış. Allermann’dan ilk defa çalışan bir LEGO klavye geliyor!

lego_yazici
Yazıcı dediğin tabii ki LEGO’dan olur

Klavye, lamba derken LEGO’dan bir yazıcı olmasına da şaşırmamak gerek. Bu defa ki mucidimiz 12 yaşında. İcadının ayarındaki herhangi bir yazıcı 2 bin dolardan başlarken kendisi 350 dolara mâl etmiş.

lego_schildi
Schildi’nin Kayıp Bacağını LEGO Doldurdu

Almanya’da bulunan Kaplumbağa Schildi’nin bakımı tamamlandığında maalesef bir ayağı yoktu. Schildi’nin yeniden özgürce gezmesi için uğraşan veterineri ona LEGO’dan bir parça takarak Schildi’yi özgürlüğüne kavuşturdu.

lego_protez

 Dünyanın En Eğlenceli Protez Bacağı!

Arabasını tamir ederken bir bacağını kaybeden Christina Stephens LEGO tutkusunu bu defa da bacağı için kullandı. Tamamen LEGO parçalarıyla oluşturduğu bacağı ile sınır diye bir şeyin olmadığını çok da eğlenceli bir şekilde anlatıyor!